Porovnejte si pouze ověřené půjčky online a bez starostí

Srovnání nejvýhodnějších půjček

Srovnejte si bankovní i nebankovní půjčky a vyberte si opravdu tu, která je pro Vás nejvýhodnější. Králem mezi nebankovními půjčkami je Zonky, kde jsou ovšem přísnější podmínky schvalování.
česká spořitelna nové logo
Česká spořitelna
Česká spořitelna
 1. ✔️ Úrok od 6,99 % úrok
 2. ✔️ Půjčka od 2000 Kč až 1 000 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 12 – 120
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
(Pokračování textu…)
kamali půjčka
Kamali
Kamali
 1. ✔️ Úrok od 7 % úrok
 2. ✔️ Půjčka až 20 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 30
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
(Pokračování textu…)
vita credit půjčka
Vita Credit
Viva Credit
 1. ✔️ Půjčka od 500 Kč
 2. ✔️ Půjčka až 20 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 35 dní
 4. ✔️ Min. příjem 9 000 Kč
(Pokračování textu…)
Zonky logo
Zonky
Zonky
 1. ✔️ Úrok od 4,99 % úrok
 2. ✔️ Půjčka až 1 200 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 12 – 120
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
(Pokračování textu…)
Moneta logo
Moneta
Moneta
 1. ✔️ Úrok od 3,5 %
 2. ✔️ Půjčka až 800 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 12 – 120
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
(Pokračování textu…)
Equa bank logo
Equa bank
Equa bank
 1. ✔️ Úrok od 4,8 %
 2. ✔️ Půjčka až 700 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 12 – 120
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
(Pokračování textu…)
Zdarma
Zaplo
 1. ✔️ Až 16000 Kč ZDARMA
 2. ✔️ Bezúčelová
 3. ✔️ Bez potvrzení příjmů
 4. ✔️ Do několika minut
ferratum
Ferratum
Ferratum
 1. ✔️ Úrok od 5,75 % úrok
 2. ✔️ Půjčka až 80 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 1 – 100
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
cofidis půjčka
Cofidis
Cofidis
 1. ✔️ Úrok od 4,47 % úrok
 2. ✔️ Půjčka až 1 000 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 12 – 108
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
razdva půjčka
Razdva půjčka
Razdva
 1. ✔️ Úrok od 7 % úrok
 2. ✔️ Půjčka až 100 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 3 – 36
 4. ✔️ Bezúčelová půjčka
COOL credit půjčka
COOL Credit
Cool Credit
 1. ✔️ Půjčka od 1 000 Kč
 2. ✔️ Půjčka 8 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 30 dní
 4. ✔️ Opakovaně až 20 000 Kč
(Pokračování textu…)
FlexiFin Půjčka
Flexifin
FlexiFin
 1. ✔️ 14 dní ZDARMA
 2. ✔️ Půjčka až 30 000 Kč
 3. ✔️ Splatnost 30 dní
 4. ✔️ Prodloužení až o 11 m.
(Pokračování textu…)

Porovnání nejvýhodnějších půjček na trhu

Stále u nás přetrvává pocit, že půjčka u banky je výhodnější a hlavně důvěryhodnější než u nebankovních společností. Nebankovní společnosti ovšem právě stojí za tím, že se v posledních letech staly půjčky, menší úvěry i hypotéky daleko jednodušeji dosažitelné běžnými lidmi. Tím, že přibylo mnoho poskytovatelů půjček a úvěrů, se pro konečného uživatele zjednodušila cesta k úvěru. Konkurenčnější prostředí tlačí banky i nebankovní společnosti k tomu, aby šli spotřebiteli více na ruku, ovšem trh se množstvím nabídek výrazně znepřehlednil. Tak vznikla potřeba klientů si půjčky mezi sebou porovnávat a srovnávat, k čemuž slouží i tento jednoduchý porovnávač nejvýhodnějších úvěrů na českém trhu. Na co si dát ještě pozor při výběru nejvýhodnější půjčky se dočtete dále v článku!

Jak najít nejvýhodnější půjčku?

Při výběru půjčky máme ve hře hned několik faktorů. Mezi dva nejdůležitější patři úrok a roční procentuální sazba nákladů (RPSN). Úrok je vyznačen procentuálně a všichni žadatelé se podvědomě pídí po co nejnižší úrokové sazbě. U úroku by mělo být vždy také vyznačeno p.a., což znamená, že se úrok vztahuje na jeden rok. Zatímco na úrokovou sazbu se dívají téměř všichni žadatelé a také se podle ní rozhodují, tak ještě důležitějším ukazatelem je již zmíněné RPSN. Právě podle RPSN poznáte, která půjčka je pro vás finančně nejvýhodnější. Do RPSN jsou počítány KOMPLETNÍ náklady na úvěr, což znamená i s vedením účtu, správou úvěru, pojištěním schopnosti splácet a poplatkem za uzavření smlouvy.

Srovnejte si komfort a rychlost vyřízení

Když už zjistíte podle RPSN jaká půjčka je nejvýhodnější, tak není vždy nejlepší variantou volit tu nejlevnější možnost. Povídejte se také na značku a recenze. Rozhodně nedoporučujeme zkoušet nebankovní společnosti, o kterých se jen málo dočtete na internetu. Výhodnější je si vybrat většího hráče s jasnými podmínkami. Mezi bankami se může jednat o Českou spořitelnu, Monetu nebo Equa Bank. Na druhé straně mezi nebankovními společnostmi si dlouho drží velmi dobrou pověst Zonky.

Kalkulačka a možnosti splácení

V první řadě si důkladně spočítejte, kolik potřebujete půjčit peněz. Není dobré si brát zbytečně velký úvěr a ani úvěr, který přesně stačí na vaši potřebu a výrazně vám napne osobní nebo rodinný rozpočet. Když už víte, kolik peněz potřebujete, tak si vytipujte právě podle RPSN několik bank, u kterých si zkusíte nezávaznou kalkulačku a zjistíte, jak je půjčka výhodná. Když dostanete konkrétní nabídku, tak je vždy dobré vybrat i další banku a zkusit, jestli by neposkytla výhodnější půjčku než nabízí vámi vybraná banka či nebankovní společnost. Určitě se také v první nebo druhé řadě obraťte na Vaší domovskou banku, u které máte účet. Odpadnou vám tím mnohé starosti s vyřizováním úvěru a dalšími náležitostmi jako může být zřízení běžného účtu u další banky.

Bonita žadatele

Nezapomínejte, že důležitou úlohu hraje také bonita žadatele. To znamená, jak jste pro banku či nebankovní společnost důvěryhodný, a jestli hrozí nějaké riziko, že nebudete půjčku řádně splácet. Pokud máte v registrech záznamy o nesplácení půjčky, tak je vaše šance na deklarovaný úrok mizivá. Například Zonky více než polovinu půjček vůbec neschválí, jelikož se jim zdá žadatel nedůvěryhodný a měl by problém se splácením. Tento přístup nebankovních společností je ten lepší. Některé nebankovní společnosti prosluly tím, že půjčují nízké částky téměř komukoliv a následně na těchto lidech vymáhají obrovský úrok i penále za případné opožděné splácení. Na tyto aspekty při porovnávání půjček buďte také připraveni.

Jaké půjčky lidé srovnávají nejčastěji?

Při porovnávání půjček se lidé nejčastěji zaměřují na rychlé a malé úvěry do několika tisíc korun. U větších půjček často lidé sáhnout ihned po své stávající bance, což nemusí být vždy ta nejvýhodnější možnost. V segmentu mikropůjček totiž působí více podezřelých nebankovních společností a lidé si tak chtějí spolehlivě porovnat, s kterou půjčkou přeplatí nejméně. Bohužel stále mnoho lidí hledající tento druh půjčky pod časovým presem naletí a zřídí si nevýhodný krátkodobý úvěr. Těmto krátkodobým spotřebitelským půjčkám doporučujeme se vyhnout – jedná se především o různé SMS půjčky, půjčky bez doložení příjmů a půjčky do výplaty.