nejlépe hodnocená zaměstnání

TOP 10: Nejlépe hodnocená zaměstnání

Jste ve fázi, kdy se teprve rozhodujete, co budete v životě jednou dělat? Nebo naopak přemýšlíte o změně oboru anebo už vás vaše současná práce prostě štve? Dostáváte za ní málo peněz a ke všemu tam musíte být každý den od rána do večera? Pojďte to změnit a společně s námi se podívat na nejlépe hodnocená zaměstnání.

Jaká práce je opravdu dobře placená?

Obecně vzato můžeme říci, že lékaři, advokáti nebo manažerské pozice jsou dobře placená zaměstnání. Musíme vzít i v úvahu, že jsou to práce zodpovědné a náročné na vykonávání. Všechny zmiňovaná povolání jsou i časově náročnější, než kdybyste dělali sekretářku v běžné české firmě.

Pokud se rozhodujete, jakou školu budete studovat nebo čím se budete v budoucnu zabývat, podívejte se na žebříček nejlépe hodnocených zaměstnání:

 • Lékaři – Zde je nutné obětovat 6 let na poměrně těžké vysoké škole a následně pozice obnáší velikou zodpovědnost, atestace a neustálé vzdělávání je samozřejmostí.
 • Podnikejte na internetu – Zde máte mnoho možností, jak vydělat. Pokud se budete orientovat v online marketingu, tak máte velkou šanci, že nakonec najdete svůj nápad a prorazíte. Více v článku, jak začít vydělávat na internetu bez kapitálu.
 • Advokáti – Taktéž i tady platí, že je poměrně těžké se na povolání připravit, odměnou pro vás ale následně bude zajímavá práce za slušný finanční obnos.
 • Povolání v oboru IT – Dnes je velmi populární, naučit se programování či vývoj aplikací a programů od A do Z. Také toto povolání není pro každého, protože ne každého baví sedět pouze u notebooku bez většího kontaktu s lidmi. Navíc je potřeba pro tuto práci mít určité nadání a zálibu v tomto oboru. Více než polovina lidí má nějakou zkušenost s programováním před tím, než to potřebovala. Jednoduše je to zajímalo a měli k tomu přirozenou vášeň.
 • Realitní makléři – Pokud jste dobrý a vytvoříte si určité portfolio, můžete si dobře vydělávat a ještě se prací bavit, začátky zde bývají ale náročnější, a to hlavně finančně. Tento obor se také dynamicky mění stejně jako prodej nemovitostí.
 • Řídící letového provozu – Úzce specializovaná pozice, na kterou musíte absolvovat mnoho testů, abyste prošel sítem a psychicky je to velmi náročná práce.
 • Vysoké manažerské posty ve velkých firmách – Můžeme zmínit Head of Shopping Centres. V překladu je to vedoucí obchodních center, který má na starosti Asset managery. Ti dohlíží na chod obchodních center, která jim byla svěřena. Se všemi těmito pozicemi se pojí velká zodpovědnost.
 • Zaměstnání v zábavním průmyslu – Můžeme zmínit herce, zpěváky a baviče, kteří účinkují i v televizních pořadech.
 • Řemeslníci – Máme na mysli například elektrikáře, instalatéra nebo malíře, ale i jiná další řemesla. Po řemeslnících je dnes velká poptávka a za jejich služby se platí nemalé peníze.
 • Zvěrolékaři – Mohli byste namítnout, že to spadá do první odrážky lékařů, avšak zvěrolékaři jsou samostatné odvětví. Za 6 let studia vás čeká příjemná práce (většinou) se zvířaty a za velmi pěkné odměny.
 • Politici, lobbisti – Pokud byste se rozhodli jít do politiky, v každém případě potřebujete mít velký přehled a být odborník. Také potřebujete ostré lokty, lobbisti jsou placení těmi, kdo mají zájem na tom, cokoliv prosadit. Mývají ještě větší peníze za svoji práci než zmiňovaní politici.

Lépe placená práce

Nejlépe hodnocená zaměstnání už jsem popsali, ale jak na to, když máte práci, která vás nenaplňuje? Nepřináší vám tolik financí, kolik byste chtěli? Popřemýšlejte o změně oboru. Existuje několik způsobů, jak je možné změnu oboru provést. Také záleží, kolik vám je let, protože je jasné, že v mladším věku jsou změny jednodušší. To ale neznamená, že nemůžete změnit zaměstnání i ve věku pozdějším.

Jak tedy vydělávat více peněz?

Přečtěte si hlavní tipy úspěšných lidí o tom, jak můžete vydělávat více peněz.

Studujte a vzdělávejte se

Nejlepší rada, jakou můžete v této chvíli dostat. Pokud máte například výuční list a chtěli byste se ve svém oboru posunout a sáhnout si tak na lepší peníze, dodělejte si školu. Konkrétně zde mluvíme o maturitě, dálkově je to sice náročnější, ale určitě to stojí za to.

Pokud se chcete například z běžné pozice asistentky dostat na marketing manažera, bez vzdělávání a učení to taky nepůjde. Je jedno zda máte vysokou školu v oboru ekonomika, pokud nic o marketingu nevíte, a možná ani nevíte, co přesně daná pozice obnáší, musíte se vzdělávat. Číst články, abyste získali přehled, poslech podcastů je také dobrý tip.

Domluvte si neplacenou stáž

Jestliže byste do budoucna rádi pracovali v médiích nebo v novinách. Domluvte si neplacenou stáž, ve svém volném čase. Naučíte se tak nejvíc od profesionálů, kteří svojí práci dělají už nějaký pátek. Je to zajisté i dobrá položka do životopisu. Jednodušeji pak získáte juniorní pozici ve firmě a oboru, ve kterém chcete.

Zkuste rekvalifikační kurz

Rekvalifikačních kurzů je dnes na trhu opravdu nespočet. Pokud jste i na úřadu práce, můžete mít kurz zadarmo. Při splnění určitých podmínek vám buď část nebo celý kurz úřad práce uhradí, a to se vyplatí! Rekvalifikaci si také můžete uhradit sami a učit se tedy nové věci při svém současném zaměstnání. Časově to určitě bude náročné a také budete muset vybírat, aby hodiny probíhali, ve chvíli, kdy nebudete zrovna v práci.

Mohli by se vám hodit články zkrácený úvazek nevýhody nebo práce přes internet.

Psaní článků se věnuji ve volném čase čtvrtým rokem. Jinak jsem máma malého miminka, takže veškerý čas věnuji své dceři. Baví mě cestování, turistika a další všemožné aktivní trávení volného času.