Jak vydělat na internetu?
Jak vydělat na internetu?

Jak vydělat na internetu bez počátečního kapitálu? [2020]

Internet se za svoji krátkou historii stal zásadní součástí lidských životů. Téměř všechny obory se díky internetu transformovaly. Nakupovaní na internetu si každý rok ukrajuje stále větší a větší podíl z celého koláče. Nejdynamičtěji rostoucí firmy na světě jsou neodmyslitelně spojeny s moderními technologiemi a internetem.

V tomto článku se budeme věnovat tomu, jak na internetu vydělat peníze v případě, že nemáme větší základní kapitál nebo vlastní business, který pouze chceme více digitalizovat. Tyto dvě témata probereme v dalších článcích.

Zároveň se budeme věnovat pouze metodám, které dávají z dlouhodobého hlediska smysl a nepřináší pouze nízké výdělky a naději. Ještě komplexnější text si můžete přečíst v tomto článku o internetových výdělcích.


Nápady a tipy, jak vydělat na internetu?

Ještě než přistoupíme ke konkrétním tipům, tak je dobré zmínit, že vydělávání a podnikání na internetu nemá nějaké přesné dělení a kategorie. Ideálním stavem je, pokud máte nějaké zaměření či oblast, v kterém se chcete rozvíjet a následně toto nadšení a dovednost přetavíte v stroj na peníze, který je pohánět dynamickou silou internetu.

Pokud chcete vydělávat na internetu, tak byste se měli alespoň částečně orientovat v následujících oblastech.

  • Moderní obchod (zvládnutí prodeje a vyjednávání)
  • Chování zákazníků na internetu
  • Výkonnostní reklama
  • SEO
  • Webová analytika
  • Osobní a firemní brand
  • Sociální sítě
  • Obecné základy marketingu

Trpělivost růže přináší

Trpělivost a vášeň jsou hlavní dva faktory úspěchu. Pokud Vás něco baví a vynikáte v tom, tak je čas se zamyslet, jestli by Vás to nemohlo živit. Příkladem může být i hraní počítačových her. Dnes jsou profesionální hráči skvěle placení a budoucnost tohoto moderního povolání dále poroste. Za několik let budou hráči počítačových her placeni stejně dobře jako sportovci a výrazně jich přibude.

Pokud Vás nějaká počítačová hra baví a jste v ní opravdu dobří, tak je třeba se zamyslet, jestli se díky vytrvalosti a systematickému tréninku můžete posunout ještě dále. Nyní přichází na řadu trpělivost, která platí pro hraní ale stejně tak pro jakýkoliv online business. Začátky nejsou snadné. Nic nevyděláváte. Trpělivost, vášeň a čas navíc toto mohou změnit.

Kde hledat příležitosti na internetu?

V následující části probereme některé oblasti a možnosti výdělků na internetu.

Affiliate marketing

Princip fungování je jednoduchý. Firmy či eshopy nabízejí affiliate programy, kdy vygenerují partnerovi (Vám) unikátní kód. Pokud někdo využije službu či koupí produkt a proklikne se přes unikátní kód, tak se v systému připíše partnerovi provize. Affiliate marketing byl především prostředkem pro majitele webů, kteří přesměrovávali návštěvníky na prodejní stránky.

V současnosti se dostávají principy affiliate marketingu i na sociální sítě a k jednotlivcům. Každý se může stát affiliate partnerem a infuncerům se díky tomu otvírá další možnost zpeněžení jejich publika.

Eshop

Česká republika je královstvím eshopů. Není zde malá konkurence, ale každý rok se daří prorazit novým a novým eshopům. Provozování úspěšného internetového obchodu vyžaduje mnoho schopností a zvládnutí online marketingu. Také je zavedení eshopu určitou investicí (časovou i finanční) a rozjezd je do takto konkurenčního prostředí složitý.

Další úrovní při rozjezdu eshopu je logistika. V případě, že se cítíte silní v marketingu nebo jen prostě logistiku řešit nechcete, tak můžete zkusit takzvaný dropshipping. Ten funguje podobně jako affiliate marketing. Eshop se pro zákazníka tváří klasicky, ovšem při nákupu vlastně jen zprostředkováváte obchod pro jiný eshop či sklad. Hraje se tak pouze na poli marketingu a rekrutace zákazníka. Nemusíte se starat o zasílání či reklamace produktů.

Digitální produkt

Kurzy a semináře jsou velmi oblíbené a lidé se nebojí za know how utrácet. Máte, co předat dalším? Zpracujte zajímavý online kurz nebo seminář.

Digitální produkty jako kurzy či ebooky jsou jednoduše replikovatelné a můžete je prodávat opět bez starosti o sklad nebo doručení produktu.

Jak vydělávat bez vkladu?

Všechny tři body výše vyžadují především obecnou dovednost digitálního marketingu. Nepotřebujete vysoký vstupní kapitál, ale stačí věnovat pouze čas a píli sobě a svému projektu. Zde naleznete další nápady výdělku na internetu.

Patrik
SEO, obsahový marketing, weby a otevřená mysl.