jak rychle získat peníze

Jak rychle získat peníze legální cestou?

Ptáte se, jak rychle získat peníze legální cestou? Pravděpodobně se na tuto otázku v životě zeptá jednou každý z nás. Prozradíme vám tipy, které jsou podle nás reálné a je tak možné opravdu získat dostatečný finanční obnos, a to legálně. Pokud jsme vás zaujali, čtěte dál.

Udělejte si finanční plán a šetřete

Rozepište si výdaje a příjmy. Také za co nejvíce utrácíte a označte si, co je nezbytně nutné a co už jsou spíše rozmary. Zkuste si dopřát jen občas a spíše si rozplánovat větší a ne tak nutné výdaje do většího časového horizontu.

Příklad

Pokud chcete jet na drahou dovolenou. Odpusťte si na čas drahé večeře s kamarády nebo koupi drahých kousků oblečení.

Jestliže budete mít disciplínu a přehled, kolik za co utrácíte, tak ve chvíli kdy tuto radu spojíte s radou o odstavec níže, můžete mít za pár měsíců slušnou finanční částku na vašem bankovním účtu.

Choďte do práce a vydělávejte

Chápeme, že tato rada se zdá naprosto triviální, ale pokud vám například vaše zaměstnání nevydělává dostatečné množství peněz, podívejte se po práci jiné. Obecně platí, že ve větších městech budete za práci oceněni více než v těch menších. Také záleží, o které části Česka se bavíme. Můžete ale například využít neomezené možnosti práce z domu nebo brigády. Klidně mějte na čas 2 a více prací, které vám dohromady budou vydělávat slušný finanční obnos. Pokud budete mít štěstí a dobrý time managment, budete mít i dostatečně dost volného času.

Investujte

Pokud chcete k penězům přijít co nejrychleji, budete muset více riskovat. Při půjčování peněz formou P2P/P2B si můžete přijít ale na zajímavé částky. Platí čím větší úrok tím vyšší riziko. Jestliže chcete vydělat rychle, investice do nemovitostí nebo zlata nebudou tím pravým. Zkuste spíše spotřební zboží, jako jsou káva, cukr nebo kakao.

Levně koupit a draze prodat

Jednoduše napsáno, ale hůře proveditelné. Pokud ale máte nějaký finanční základ, zkuste najít díru na trhu. Co se třeba neprodává a mělo by, ve vašem okolí. Elektroauta dneska frčí, můžete zkusit kupovat auta levněji například v sousedním státu a poté je zde přeprodávat dráž. Za malou chvíli, pokud budete šikovní, si můžete přijít na slušný obnos peněz. Nemusí to být ale o elektroautech, klidně zkuste něco jiného.

Dobrý nápad nebo talent

Za dobrý nápad se platí. Pokud se vaše hlava hýří samými nápady, ale doposud jste nesebrali odvahu některý z nich uskutečnit, zkuste zajít za někým, kdo vám s tím pomůže. Někoho, kdo se vyzná se světě obchodu a umí v tom zkrátka chodit. Poradí vám, jak váš nápad zrealizovat a co pro to vše budete potřebovat. S největší pravděpodobností za to bude chtít ale nějaké to procento ze zisku.

Máte talent? Ať už jakýkoli, vyjděte s ním na světlo světa. Pokud umíte hezky malovat nebo víte, jak navrhnout místnost, aby vypadala dobře a k tomu byla funkční v praxi. Zkuste svůj talent rozvinout, jinak než praxí a zkoušením se to udělat nedá.

Zkuste štěstí ve hře

Toto zajisté není žádný zaručený způsob a rozhodně nedoporučujeme na něco takového spoléhat. Zajisté je to ale nejrychlejší způsob, jak zbohatnout. Zkuste štěstí ve sportce nebo třeba při vašem oblíbeném pokeru. Můžete také zkusit sázet na sport nebo koně. V tomto případě je ale zapotřebí, abyste se v dané sekci alespoň minimálně orientovali. Jinak byste vyhazovali peníze oknem.

Články, které by se vám mohli hodit jak hospodařit s penězi nebo zhodnocení peněz.

Psaní článků se věnuji ve volném čase čtvrtým rokem. Jinak jsem máma malého miminka, takže veškerý čas věnuji své dceři. Baví mě cestování, turistika a další všemožné aktivní trávení volného času.