Peníze

Kde lze sehnat peníze mimo práci?

Mnoho z nás si často klade otázku, kde sehnat peníze, abychom se rychleji přiblížili ke splnění svých finančních cílů. Ať už se jedná o nové auto, dům, nebo finance na rozjezd vlastního podnikání. Způsobů je více. Nabízíme vám několik tipů, kde sehnat peníze mimo svou práci.

Brigáda

Brigáda je jeden ze způsobů, kde sehnat peníze mimo svou práci. Brigády již dávno nejsou určeny pouze pro studenty. Jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí vydělat nějakou tu korunku navíc a je jedno, zda jste maminka na mateřské, pracující člověk, nebo důchodce. Brigád je na trhu poměrně hodně a je možné je sehnat v jakékoliv roční době. Nejrozšířenější jsou však v letní sezóně a v prosinci. Sezonní brigády se vyplatí shánět několik měsíců dopředu.

Práce z domova

Tento způsob výdělku je stále více rozšířený nejen ve světě, ale také v České republice. A koronavirová krize mu ještě více otevřela dveře. Při práci z domova ušetříte čas i peníze za cestování, máte více času na děti a pohybujete se v příjemném prostředí svého domova. Forem tohoto přivýdělku je spousta. Mezi nejčastější způsoby patří copywriting, telefonní specialista, překládání, účetnictví, grafický design, online doučování a mnoho dalšího.

Prodej nepotřebných věcí

Dalším tipem, kde sehnat peníze je prodej věcí, které již nepotřebujeme. Každý z nás má doma předměty, které jsou funkční a přestože je vůbec nepoužíváme, je nám líto je vyhodit. Přestože z prodeje těchto věcí nezbohatneme, můžeme na tom vydělat alespoň pár tisíc navíc. V dnešní době je možné prodat takřka cokoliv. Od elektroniky, bot a oblečení, přes knihy, učebnice, hračky, až po nábytek a nepoužívané sportovní vybavení. Toto je jeden ze způsobů, jak rychle sehnat peníze. Prodávat můžete prostřednictvím českého Aukra nebo zahraničního e-Bay.

Prodej ručních výrobků

Jestliže máte talent na ruční výrobu šperků a keramiky, nebo rádi kreslíte obrazy, můžete tyto umělecké výrobky začít prodávat. Je to skvělý přivýdělek pro ty, kteří rádi něco tvoří. Prodávat můžete také domácí přírodní kosmetiku, výrobky ze skla a dřeva, nebo pletené šály, šátky a čepice. Nezapomeňte vzít také v potaz cenu za materiál a poštovné, aby se vám práce vyplatila.

Ruční výroba keramiky
Prodej ručních výrobků je jedním ze způsobů kde sehnat paníze

Sázení

Sázení je jeden ze způsobů jak sehnat peníze. Je však velmi rizikové a šance na úspěch jsou poměrně nízké. Nicméně pokud máte smysl pro hru a dobře se vyznáte například ve sportovních zápasech, může se na vás štěstěna usmát. Důležité je nepřekročit limit svých finančních prostředků a dělat to pro zábavu, nikoliv pro peníze. Velmi oblíbené je online sázení na ruletu, automaty, poker, online kasina a další. Samozřejmě také loterie jako je Sazka s jejich Sportkou, nebo mezinárodní Eurojackpot.

Kde sehnat peníze? Staňte se Mystery Shopperem

Tento zdroj příjmů se dostává čím dál více do popředí. Princip spočívá v provádění nákupů, nebo jiných průzkumů v utajení za zákazníka. Nejčastěji se jedná o provedení informativní návštěvy s předem stanoveným scénářem či úkolem. Průzkumy provádíte v oblasti vybraných obchodů, bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, dealerství nových vozů, autoservisů, restaurací, hotelů atd. Jako Mystery Shopper se zaměříte na přístup personálu, chování, prodejní a komunikační dovednosti a další. Za tuto práci získáte odměnu ve výší stovek až tisíc korun za jednu návštěvu, přičemž jedna návštěva zabere zpravidla 5-60 minut. Propláceny jsou často také nákupy a cestovní výdaje.

Pronajměte parkovací místo nebo garáž

Bydlíte v centru, kde je boj o každé parkovací místo a před vaším domem máte volný prostor? Zkuste ho nabídnout někomu, kdo bydlí nebo pracuje kousek od vašeho domu a část prostoru na parkování by si rád pronajal. To stejné platí i v případě, že máte garáž, ale nevyužíváte ji, nebo automobil vůbec nevlastníte. Jistě se najde někdo, kdo si ji rád pronajme. Přivýdělek budete mít jistý.

Placené online průzkumy

Tento přivýdělek je jednoduchý a nezabere vám mnoho času. Je to jeden ze způsobů jak vydělat na internetu. Mnoho výzkumných agentur potřebuje znát názor spotřebitelů. Proto nabízí možnost účastnit se online dotazníků, telefonních průzkumů a testování nových výrobků. Za každý průzkum nabízí odměnu v řádech desítek až stovek korun. Podle délky a náročnosti průzkumu. Jedná se o nepravidelný příjem, protože respondenti jsou vybírání náhodně podle kritérií. Například panel Populace.cz nabízí možnost účastnit se kromě internetových dotazníků také telefonního rozhovoru, online rozhovoru, nebo osobního rozhovoru. Peníze jsou vyplácena vždy jednou za čtvrtletí na váš běžný účet. Český národní panel nabízí možnost vybrat si peníze (po dosazení minimální částky 200 Kč), věcný dárek, nebo možnost poslat peníze na charitu.

Pronajměte pokoj nebo byt

Bydlíte v domě nebo bytě, kde máte volnou místnost, kterou nevyužíváte? Můžete vydělávat tím, že ji dlouhodobě pronajmete, nebo nabídnete ke krátkodobému pronájmu na Airbnb pro turisty. To je další tip, kde sehnat peníze téměř bez námahy. Důležité je, aby vše bylo čisté a pohodlné a aby měli hosté k dispozici vše, co potřebují (ručníky, mýdlo, toaletní papír, nádobí atd.). Pamatujte, že když budou vaši hosté spokojení, rádi se k vám budou znovu vracet.

Dělejte to, co vás baví

Rádi hlídáte děti? Baví vás uklízení a domácí práce? Staráte se rádi o zvířata? Cvičíte? Dělejte to i nadále, ale za peníze. Můžete chodit venčit psy, nebo pomáhat sousedce s hlídáním dětí. Jestli vás baví uklízení, můžete si založit vlastní živnost a jezdit uklízet do domácností. Pokud rádi chodíte do posilovny, udělejte si kurz a můžete dělat osobního trenéra. Milujete jógu? Můžete se stát lektorem. Bude vás to bavit. A o tom práce je. Protože dlouhodobě dobře odvedená práce je pouze ta, která nás baví. Peníze za ni jsou pouze benefitem.

Jóga
Milujete jógu? Staňte se lektorem

Založte si e-shop

Internet, jakožto mocný nástroj, je nedílnou součástí našich životů. Nabízí spoustu příležitostí, kde sehnat peníze. Jednou z nich je založení si vlastního e-shopu. Koronavirová krize nám ukázala, že i v případě, kdy bude omezen mezilidský kontakt, bude online svět fungovat dál. Lidé budou e-shopy více upřednostňovat před kamennými obchody z důvodu většího pohodlí, více slevových akcí a lepší orientace v produktech. Mezi výhody založení e-shopu patří poměrně nízké vstupní náklady, rozsáhlejší nabídka sortimentu, žádné výdaje za pronájem prostor a neomezená otevírací doba.

Affiliate marketing

Tento druh pasivního příjmu je vhodný zejména pro ty, kteří mají vlastní blog, nebo webové stránky s vysokou návštěvností. Princip je založen na propagaci produktu (aplikace, software, oblečení atd.). Jakmile návštěvník klikne na odkaz, kde zakoupí nabízený produkt, dostanete provizi z nákupu. Ta může být jednorázová, nebo pravidelná.

Prodávejte své fotografie online

Baví vás fotografování a ve svém portfoliu máte spoustu originálních fotografií? Vydělávejte si jejich prodejem. Ideálně v zahraničních fotobankách. Registrací do globálních fotobank můžete nabídnout svou tvorbu lidem a společnostem z celého světa. Jestliže nemáte s fotografováním moc zkušeností, zaregistrujte se do online kurzu, kde vás naučí vše důležité. Každou fotku, kterou fotobanka přijme, můžete prodat několikrát a vy získáte provizi z každého jejího prodeje.