Práce z domova na PC
Práce z domova na PC [NÁSTRAHY i VÝHODY]

Práce z domova na PC [NÁSTRAHY i VÝHODY]

Práce z domova na PC [NÁSTRAHY i VÝHODY]. Máte problémy s ranním vstáváním nebo nezvládáte splatit starý dluh? Vize volné pracovní doby bez náročného směnování, komplikovaného dojíždění přeplněnými vozy MHD a za každého počasí, je lákavá. Také efektivní přivýdělek vám usnadní rodinnou situaci. Avšak práce z domova vám snadno přinese také nesnáze. Jste na ně dostatečně připraveni?

Tip: Pokud se chcete dozvědět více o konkrétních pozicích, tak si určitě přečtěte také tento článek o práci přes internet.

Co se skrývá pod pojmem práce z domova na PC?

Jedná se o různé manuální či kancelářské práce, které mohou maminky na mateřské dovolené, studenti či aktivní důchodci vykonávat v prostorách svého domu nebo bytu. O jaké činnosti se jedná? V inzertní nabídce se nabízí různé možnosti. Kompletace dílců, přepisování či překládání textů, vedení účetnictví, kompletace hraček, testování software, obchodní činnost.

Čeho se vyvarovat při hledání vhodné práce?

Sledujte aktivně nabídku a především se zajímejte, co je vlastně obsahem nabízené práce. Buďte však obezřetní. V internetovém prostředí se mnohdy bohužel setkáte také s podvodníky, kteří hledají pouze zdroj snadného zisku finančních prostředků. Nabídku, kdy někdo požaduje poplatky za zprostředkování práce nebo kopii vašich osobních dokladů, raději ignorujte.

Signály, že se jedná o podvodnou nabídku

Kromě poplatků a zaslání kopie dokladů snadno narazíte i na práci, která není obsahově zajímavá nebo různé formy dealerství. Často jsou na domácí práci hledáni také finanční poradci, zprostředkovatelé pojištění nebo pracovníci různých call center. Objevuje se i nabídka MLM. Při nabídce tohoto druhu práce je vhodné si nejprve pečlivě přečíst smluvní ujednání, abyste si zbytečně nezpůsobili právní či finanční nesnáze.

Kde hledat prověřené nabídky?

Mnohé firmy, obchody i kanceláře občas potřebují výpomoc, a proto rádi krátkodobě zaměstnají brigádníky. Především období před koncem kalendářního roku je považované za velmi hektické. Sledujte nabídku výhradně prověřených firem, které působí již nějaký čas na našem pracovním trhu. Také se důkladně zajímejte o obsah i finanční ohodnocení nabízené práce. To vám umožní najít ideální finanční páku.

Virtuální asistentka nebo IT specialista?

Práce prostřednictvím internetu může být zajímavá a přinést i ceněnou pracovní zkušenost. Hledejte si vhodnou pracovní příležitost na základě dosaženého vzdělání a předchozí praxe.  Nezapomeňte trvat také na smluvním ujednání. Domácí práci je možné vykonávat na základě Dohody o provedení pracovní činnosti nebo formou zkráceného pracovního úvazku.

Volba vhodné práce prostřednictvím internetu vám umožní i kariérní růst

Přivýdělek nebo podnikání na internetu?

Kromě efektivního krocení rodinného rozpočtu vám práce prostřednictvím internetu posílí sebevědomí a otevře dveře k dalším příležitostem. Zdokonalíte se v plánování svého času i jeho maximálním využití. Zkušenost a dobrá znalost práce v oboru vás také snadno přivede na myšlenku ohledně realizace vlastního projektu nebo zahájení podnikání prostřednictvím internetu.  

Které podnikatelské činnosti prostřednictvím internetu se nabízí?

Internet nabízí hodně příležitostí v oblasti obchodní činnosti a zprostředkování. Jste průbojní a máte razantní tah na branku? Pokud ano, stačí si jen vybrat vhodnou aktivitu. Nabízí se distribuce zdravotních pomůcek a přípravků, kosmetického zboží světových značek, zprostředkování investice do stříbra i zlata či technologických novinek. Také se můžete směle ponořit do tvorby webových stránek nebo prodeje zavedených webových obchodů.

Správná volba podnikatelské činnosti vám změní život

Výhody práce z domova

Skvělou výhodou je práce v klidném prostředí domova, kde nejste vystaveni stresu z nepříjemného nadřízeného či nesympatického nebo dokonce zákeřného spolupracovníka. Také se nabízí možnost pracovat v různých denních časech s možností si udělat více přestávek než na klasickém pracovišti. Odpadá nutnost cestování a taky zde nemusíte dodržovat dress code.

Nevýhody práce z domova

Zásadní nevýhodou domácí práce je ztráta sociálního kontaktu, který vám přenos přes webovou kameru zcela nenahradí. Pro dokonalé zvládnutí práce z domu musíte být silná a disciplinovaná osobnost. Je zajisté příjemné, že vám přímo za zády nestojí váš nadřízený, ale termíny a rozsah práce vám nikdo nezkrátí.

Práce z domova na PC (home office) si v posledních letech získává své příznivce. Umožňuje vstup do pracovního procesu i podnikání lidem různých věkových skupin, vzdělání i z lokalit s vyšší nezaměstnaností. Je vítaným zdrojem příjmu i profesních zkušeností pro studenty, čerstvé absolventy, rodiče s malými dětmi i pacienty bojující se zákeřnou nemocí. Ovšem vyžaduje patřičnou míru ostražitosti a také osobní disciplíny. Zaměřujte se pouze na kvalitní a prověřené zaměstnavatele, sledujte recenze, ověřujte si působnost firem v obchodním rejstříku. Jak to vidíte vy? Máte už jasný plán, jak vydělat na internetu?

Copywriterka se zájmem o cestování, historii, ekonomii a cizí jazyky.