půjčka na ruku

Jaká je nejvýhodnější půjčka na ruku?

Půjčka na ruku je oblíbená mezi lidmi, kteří potřebují rychle půjčit peníze v hotovosti. Její vyřízení je snadné a rychlé. Peníze si vyzvedneme na pobočce, nebo nám je doručí až k nám domů.

Půjčka na ruku

Občas se dostaneme do situace, kdy se nám nečekaně porouchá auto, nebo potřebujeme koupit novou lednici a nemáme peníze. Vyřízení půjčky u bankovní instituce trvá dlouho a nechceme obtěžovat ani naše příbuzné. Na řadu tedy přichází půjčka na ruku. Její vyřízení není provázeno složitými podmínkami. To znamená, že peníze získáme snadno a rychle. Přesně tak, jak potřebujeme.

Musíme mít však na paměti, že rychlá půjčka na ruku je často vykoupena vysokými poplatky, úroky a drsným postupem při neplacení splátek. Pro mnohé to může být začátek obrovských finančních problémů. Zejména u těch, kteří svou špatnou finanční situaci řeší právě krátkodobými půjčkami na ruku. Tato půjčka by měla být pouze jednorázovou záležitostí, nesmí se z ní stát pravidlo. Vždy musíme mít na paměti, že půjčka na ruku nemusí být tak výhodná, jak se zdá. Její vyřízení si vždy pečlivě promyslíme. Je důležité však podotknout, že na trhu existují i společnosti, které jsou poměrně bezpečné, důvěryhodné a korektní. Na ty se zaměříme v našem článku.

Půjčka na ruku výhody

Mezi výhody patří zejména:

 • vyřízení je velmi rychlé,
 • peníze si můžeme vyzvednout během víkendů, či státních svátků,
 • žádost je online nebo telefonicky,
 • bez doložení příjmů,
 • nepotřebujeme mít zřízený účet u banky,
 • na půjčku dosáhnou také lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků,
 • nemusíme uvádět účel, na který peníze potřebujeme.

Půjčka na ruku nevýhody

Půjčka na ruku má také značné množství nevýhod:

 • vyšší poplatky,
 • vysoké úroky,
 • velmi nevýhodné podmínky při neplacení splátek,
 • krátká doba splatnosti,
 • můžeme si půjčit pouze malou sumu,
 • poskytují je pouze některé společnosti,
 • nebezpečí zvětšení dluhové propasti.

Jestliže se často dostáváme do situace, kdy nevycházíme s penězi a potřebujeme půjčku, je to důsledek naší špatné finanční gramotnosti.

procenta
Půjčka na ruku je často provázena vysokými úroky.

Nebankovní společnosti

Nabízíme srovnání několika nebankovních společností pro rok 2022.

Zaplo.cz

Půjčka na ruku u Zaplo.cz je rychlá (do 15 minut od schválení) a vše vyřídíme online z pohodlí domova. Společnost nabízí první půjčku pro nové klienty zcela zdarma. Můžeme získat až 16 000 Kč na 30 dnů zcela bez úroků a poplatků. Vrátíme pouze to, co si půjčíme. Jestliže se rozhodneme pro půjčku znovu, ta už tak výhodná nebude. Poplatky a RPSN jsou poměrně vysoké a společnost se řadí mezi dražší poskytovatele (úrok se může vyšplhat až na 23 %). Výhodou je možné prodloužení splatnosti a půjčit si můžeme 1 000 Kč až 30 000 Kč.

Provident

Půjčit si můžeme od 7 000 Kč až do 170 000 Kč s úrokem od 6,9 %. Na výběr máme z rozsáhlého množství půjček. Podle našich individuálních požadavků si nastavíme výši úvěru, dobu splácení, výši splátek a způsob výplaty. Výhodnější je pro lidi, kteří potřebují vyšší sumu na delší dobu splácení. Provident nabízí variantu 10+1 pro nové klienty. Jestliže si půjčíme 10 000 Kč, s měsíční splátkou 1 000 Kč na dobu 11 měsíců, přeplatíme 1 000 Kč. Jednoduše řečeno zaplatíme vždy o jednu splátku navíc.  

Kamali

Tato společnost je známá všem, kdo mají s půjčkami bez registru své zkušenosti. Kamali se totiž řadí mezi bezpečné a seriózní nebankovní společnosti s nejnižšími poplatky na trhu. Jestliže nemáme dostatek financí na zaplacení splátky, můžeme si je rozložit na více splátek a posunout si je například o měsíc. Při první půjčce dosáhneme až na 15 000 Kč a jestliže zvládneme zaplatit peníze do 14 dnů, neplatíme žádné poplatky. K vyřízení půjčky nám stačí občanský průkaz, telefon a číslo bankovního účtu. Společnost je výhodná pro nové i opakované klienty.

CreditPortal

Půjčka na ruku u CreditPortal je snadná, rychlá a dosáhnou na ni i osoby v registru dlužníků. Dokonce nabízí půjčky i pro nezaměstnané a lidi, na které je uvalená exekuce. Celý proces vyřízení je rychlý a jednoduchý. Velkou nevýhodou je úroková sazba, která je 40 %. Společnost vybízí potenciální klienty, kteří vědí, že nebudou schopni splácet, ať si peníze vůbec nepůjčují. CreditPortal nabízí dvě varianty úvěru – krátkodobu (Credit 30) a dlouhodobou (Credit 365). U první zmíněné varianty máme možnost půjčit si 500 Kč až 30 000 Kč. Vše musíme splatit v jedné splátce s možností prodloužení. U další varianty máme možnost půjčit si 1000 Kč až 60 000 Kč. Sami se rozhodneme, zda chceme splácet 3, 6, 9 nebo 12 měsíců.

Viva Credit

Není potřeba udávat účel, na který peníze potřebujeme. Půjčit si můžeme 500 Kč až 20 000 Kč, avšak první půjčka může být maximálně 5 000 Kč. Dobu splácení si stanovíme sami, musí být však v rozmezí 7 až 35 dnů. Jestliže se dostaneme do neočekávané situace, můžeme zažádat o prodloužení. Peníze můžeme taktéž splatit předčasně, bez sankcí či poplatků za předčasné splacení. Při žádosti nemusíme doložit příjmy a společnost nekontroluje registr dlužníků. Viva Credit poskytuje půjčky také brigádníkům, či maminkám na mateřské dovolené.

SOS Credit

Stejně jako společnost Zaplo.cz, také SOS Credit nabízí novým klientům první půjčku zdarma. Můžeme si půjčit do výše 8 000 Kč. Jestliže peníze vrátíme do 14 dnů, neplatíme nic navíc. Poskytovatel nabízí věrnostní program pro stávající klienty. Při včasném splácení máme od třetí půjčky 10 % slevu, od páté 15 % slevu a od sedmé půjčky dokonce 20 % slevu. Společnost nepůjčí peníze lidem, na které je uvalená exekuce a nezaměstnaným.  

Pečlivě si promyslíme, zda peníze skutečně potřebujeme. Na novou lednici si raději ušetříme, abychom předešli nevýhodným půjčkám s vysokými úroky a poplatky. Půjčku na ruku si vezmeme pouze v nezbytných případech po pečlivém uvážení.

Nevíte, jak se zbavit neférových nebankovních půjček? Zkuste si přečíst náš článek.