online bankovnictví na tabletu

Jak jednoduše poslat peníze na účet?

Nejste příliš zdatní co se týče techniky a chcete zvládnout alespoň základní úkony? Vědět, jak poslat peníze na účet patří mezi ně.

K čemu všemu mi je posílání peněz na účet?

Nemáte hotovost, chcete mít poštovné zdarma a neplatit dobírku… Možností je několik, ale hlavní je, že je to pohodlné. Kdo dnes nemá účet a debetní kartu, jako by nežil. Pokud nakupujete na internetu nebo si necháváte zasílat výplatu, určitě je účet nutnost. Stačí si vybrat banku (samozřejmě tu nejvýhodnější), zaregistrovat se a získat tak možnost vést své online bankovnictví.

Tip: Přečtěte si také, jak vydělat peníze na internetu nebo tip, jak začít lépe šetřit.

1. krok – Přihlaste se do svého bankovnictví

Je jedno, jestli užíváte bankovnictví přes mobilní telefon či na internetu. Jednoduše se do něj přihlaste za pomocí PIN kódu, otisku prstu, gesta či toho, co jste si zvolili.

2. krok – Nová platba

Zadejte, že chcete vytvořit novou platbu. Tuto možnost naleznete v blízkosti stavu vašeho účtu.

Online bankovnictví na mobilu
Zdroj: archiv.ihned.cz

3. krok – Zadání platby

Po rozkliknutí možnosti ,,nová platba“ se vám zobrazí volné pole pro příjemce, kam zadáte číslo účtu toho, komu chcete částku poslat. Přesnou částku napíšete na další řádek – dávejte pozor na nuly! Připsat ještě můžete zprávu pro vás či příjemce (např. nákup – jídlo). Variabilní symbol se používá při objednávkách z e-shopů kvůli tomu, aby věděli, kdo jim částku poslal (vaše objednávka má své číslo).

4. krok – Potvrzení platby

Posledním krokem je potvrzení platby, kde si zkontrolujte všechny zadané informace. Když jste si jistí, že je vše správně, můžete platbu potvrdit. U některých bank stačí pouze kliknout na ,,potvrdit“, u některých musíte zadat PIN kód.

Při zasílání větších částek buďte připraveni na zadání vašeho ID, které najdete v dokumentech, jež jste obdrželi při registraci do online bankovnictví u vaší banky.

Pokud peníze posíláte v pracovní den, budou na účtu příjemce již brzy (opět záleží na bance). O víkendu si budete muset počkat, protože platba se dostaví až v první pracovní den – to samé o svátcích.

Teď už víte, jak poslat peníze na účet, a jak jste jistě zjistili – není to nic náročného. Tak směle do toho!

Další tipy k posílání peněz na účet

  • Vždy si pečlivě zkontrolujte účet druhé strany.
  • Pokud platíte nějaké faktury větších firem, tak stačí fakturu pouze nahrát do rozhraní a vše se propíše.
  • Chcete si ještě více usnadnit posílání peněz? Tak začněte používat Revolut, který mimo klasických bankovních transakcí dovoluje také posílání peněz