Růst peněz

Mindset úspěšných: Jak být bohatý?

Sníte o milionech, ale rádi byste, aby se váš sen stal skutečností? Klíčem možná není pracovat od rána do večera, ale mít myšlení, které vás dostane k cíli.

Co je to mindset?

Ještě předtím, než si řekneme, jak bohatství dosáhnout, by bylo dobré vysvětlit si pojem „mindset“. Mindset je nastavení mysli, tedy to, jak přemýšlíte. Proč je to tak důležité? Vaše myšlení vás totiž dokáže v mnohém ovlivnit. Může být zdrojem vašeho (ne)sebevědomí, uvědomění a následného výsledku všeho, co děláte. Když budete mít mysl otevřenou a budete vědět to, co obyčejní lidé ne, budete vždy o krok napřed. A to i v případě vydělávání peněz.

Věřte, že bohatí jste

Ať už máte či nemáte vysněné množství peněz, věřte tomu, že jste bohatí. Často se právě honíme za tím, až něco bude a nevidíme to, co máme. Když budete pořád přemýšlet nad tím ,,Až budu mít…„, v přítomnosti se toho nikdy nedočkáte. Nastavte svou mysl tak, aby opravdu uvěřila tomu, že vše už má. Energie, kterou vynaložíte, bude proudit a začnou se dít změny.

Peníze nejsou zdrojem bohatství

Zní to zvláštně, že? Ale je to tak. Pravděpodobně sníte o penězích z nějakého důvodu. Chcete mít krásný dům, auto nebo mít prostě pocit, že máte dostatek. Nepřejte si ale peníze. Přejte si důvod, proč je chcete. Pokud byste si chtěli postavit dům, přejte si, abyste měli dům, ne peníze na něj. Ty jsou totiž pouze prostředkem. Když se zaměříte na to, co chcete doopravdy, peníze přijdou sami.

Muž obklopen bohatstvím ve smyslu peněz.
Zdroj: www.kryptomagazin.cz

Koloběh peněz

Slyšeli jste někdy o tom, jak peníze ve světě fungují? Jistě víte, že s dobrými skutky je to tak, že když jeden vykonáte, zpátky se vám vrátí to samé platí u špatných. Napadlo vás ale, že u peněz tomu není jinak? Spousta bohatých své peníze vkládá na charitu – jednak kvůli tomu, aby pomohli těm, kteří to potřebují, ale také proto, že darované peníze se opět vrátí zpátky. Proto své peníze nesyslete.

Neznamená to, abyste je hned rozhazovali, ale i přesto, že šetříte, jednou za čas něco kupte nebo darujte. Zkuste třeba přijít za svým dobrým přítelem a jen tak mu dát 200,- Kč. Budete mít radost z toho, že jste někomu zlepšili den, možná dokonce pomohli, a vaše peníze uvidíte za nějakou dobu i ve větší podobě.

Nezadlužujte se příliš. Především dluhy za aktiva a spotřební věci nemají v mindsetu bohatých vůbec své místo. Nebojte se investovat do pasiv, ale s aktivami obezřetně. V případě nutnosti půjčení peněz si vždy důkladně vyberte tu nejvýhodnější půjčku na trhu. Dluhy mohou rozjet dluhovou spirálu, exekuce i insolvence.

💸 Důležité: Nedělejte to pro peníze. Dělejte to proto, že chcete. Chcete dělat radost. Váš mindset odráží realitu, tak si dobře rozmyslete, co děláte.

Inspirujte se bohatými

Čtěte knihy či příběhy těch, kteří svého cíle dosáhli. Každý z nich má své metody a doporučení, které můžete vyzkoušet a najít si to své. Nejznámějšími knihami jsou například:

  • Bohatý táta, chudý táta,
  • Nejbohatší muž v Babylóně,
  • Myšlením k bohatství,
  • Přemýšlej a zbohatni,
  • Myšlením k bohatství.

Než začnete svůj život měnit, zamyslete se nad tím, proč chcete zbohatnout, co vás k tomu vede? Abyste jednoho dne nezjistili, že to, co jste považovali za důležité a přinášející štěstí, ve vás žádné podobné pocity nevyvolává. Někdy nám stačí málo k tomu, abychom byli šťastní. To ego chce víc. Zamyslete se. Hledejte rovnováhu.