mbank

Vyberte si vhodný bankovní účet a plaťte na internetu bezpečně

Výběr bankovního účtu není zrovna jednoduchý. Banky se předhánějí v lepších a výhodnějších nabídkách, navazujících službách či ve výši úroku. Máme pro vás jednoduchý návod, díky kterému si v pár krocích snadno zodpovíte, kterému bankovnímu účtu dát přednost. 

Zohledněte při výběru své každodenní chování

Každý člověk je jiný a má specifický životní styl. A tak byste ten svůj měli při výběru bankovního účtu zohlednit. Banky se u nás rozdělují v zásadě na 2 typy. Tím prvním jsou banky s dlouhodobou historií, které jsou na trhu opravdu desetiletí. Ty se vyznačují především rozsáhlou sítí bankomatů. Jsou vhodnou volbou pro ty, kteří preferují jistotu, silné zázemí a možnost vyřizovat většinu záležitostí hlavně osobně přímo s bankéři. 

Mladší banky mají přehlednější a intuitivnější internetové bankovnictví

Pak najdete na trhu mladší banky, které pružněji reagují na změny. Většinou mají lepší internetové bankovnictví, ať už co se týká vzhledu, nebo intuitivního ovládání. Takové bankovnictví vám ušetří spoustu času. I mladší banky disponují pobočkami, kam můžete zajít osobně, nicméně jsou vhodnější spíš pro lidi, kteří požadavky zadávají online a raději platí kartou, hodinkami a mobilem než hotovostí. Síť bankomatů mladých bank není tak rozsáhlá. 

Plaťte virtuální kartou a nakupujte na internetu bezpečně

V dnešní době se ne každý snadno orientuje v množství e-shopů, které na něho cílí internetovou reklamou. Pokud se bojíte zadávat na internetu číslo své platební karty, je pro vás ideálním řešením virtuální karta. Tu ale rozhodně nenabízejí všechny banky na trhu. Platba virtuální kartou je skvělým způsobem, jak co nejbezpečněji hradit online nákupy. Je totiž oddělena od vašeho běžného účtu, dobijete ji za pár vteřin a její zřízení je například v rámci běžného účtu u mBank zcela zdarma. 

Cestujete často? Zaměřte se na výběr hotovosti ze zahraničních bankomatů

Další věc, kterou byste měli při výběru bankovního účtu brát v potaz, je například to, jak často cestujete. V některých destinacích si bez potíží vystačíte pouze s bezhotovostní platbou, jinde se ale neobejdete bez hotovosti, takže se někdy nevyhnete výběru z místního bankomatu. Otázkou pak je, co vámi vybraná banka nabízí. Některá poskytuje výběry i ze zahraničních bankomatů zdarma, jiná si za tutéž službu účtuje nemalé poplatky. 

Vedení bankovního účtu nemusí být vždy zcela zdarma

Samotné vedení účtu bývá obvykle zdarma, ale existují výjimky, proto se předem náležitě informujte a pečlivě si pročtěte ceník. Pozor si dejte také na to, zda nemá bezplatné vedení účtu nějakou podmínku, tou může být současné sjednání další služby (například spořicího účtu) u dané instituce. 

Baví mě marketing ve světě internetu. Tvořím marketingové strategie, propojuji marketingové kanály a také dělám dlouhodobě SEO. Mimo marketing mě zajímají investice a obecně lidská existence.