macbook představení žena

Co nového přinášejí MacBooky s čipem M2?

Potřebujete nový notebook a ve vašem hledáčku jsou i MacBooky od firmy Apple? Pak vás jistě zajímá, co nabídnou uživatelům nejnovější modely s čipem M2. Jde o správnou volbu?

Které modely byly představeny?

V létě 2022 byly představeny nové MacBooky s čipem M2. Aktualizována ale nebyla kompletní modelová řada počítačů se systémem macOS. Nejnovějším čipem byl zatím osazen MacBook Air, který se zároveň může pochlubit kompletně přepracovaným designem, a jeden z modelů MacBook Pro, kde naopak bylo využito staré šasi.

Protože pro většinu spotřebitelů je zajímavějším modelem MacBook Air s čipem M2, i my se budeme v dalších řádcích věnovat právě jemu.

MacBook Air byl po letech kompletně přepracován

První MacBook Air byl představen již v roce 2008. V té době způsobil doslova revoluci a ihned se stal ikonickým modelem nejen v rámci nabídky firmy Apple. Lehký, snadno přenosný notebook s nadčasovým designem neměl o zákazníky nouzi. Tento MacBook postupně procházel přirozenou evolucí, stále si ale zachovával charakteristické designové rysy, zejména v podobě klínovitého profilu.

V roce 2022 se Apple rozhodl, že je čas na důkladnější přepracování tohoto modelu, změnilo se tak úplně všechno. Design je tak nově podobnější MacBooku Pro s čipem M1 z roku 2021, notebook je ale tenčí a lehčí – jak je ostatně pro MacBook Air typické. Zůstává omezenější nabídka portů – z jedné strany naleznete pouze jack pro zapojení sluchátek či reproduktorů, na druhé straně se pak nachází 2× Thunderbolt / USB 4 port. Dlouhodobí uživatelé MacBooků ocení návrat populárního MagSafe pro napájení. Nabíječka vám tak už nebude zabírat USB slot.

Obrazovka se díky menším okrajům zvětšila na 13,6 palce, v horní části obsahuje pro Apple dnes již typický notch, resp. výřez. Potěší rozlišení 2 560 × 1 664 px a proti předchozím modelům i vyšší jas. Displej MacBooku si nelze nezamilovat. Zmínit musíme i HD kameru 1080p, videohovory přes MacBook tak budou konečně kvalitnější.

Využíváte-li reproduktory v počítači, rychle zjistíte, že zvukový projev MacBooků je kvalitou úplně jinde než konkurence s Windows. Té pak nový MacBook Air uniká i díky čtyřem reproduktorům.

Na závěr zmiňme ještě barvy – nový MacBook Air s čipem M2 můžete zakoupit v odstínech temně inkoustové, vesmírně šedé, stříbrné a hvězdně bílé.

Čip M2 oslní výkonem

Nezapomínejme ale na to, co se skrývá uvnitř. Dechberoucí čipy od Applu přicházejí ve druhé generaci s označením M2. Pochlubit se mohou ještě vyšším výkonem při stejné spotřebě, resp. nižší spotřebou energie, pokud zrovna nejvyšší dostupný výkon nepotřebujete.

Díky tomu zvládnete i na MacBooku Air v případě potřeby dělat náročné činnosti, jako je střih videa, zároveň ale máte při běžné kancelářské práci jistotu, že baterie počítače vám vydrží po celý den.

Přečtěte si také o tom, jak zakončit e-mail.

Baví mě marketing ve světě internetu. Tvořím marketingové strategie, propojuji marketingové kanály a také dělám dlouhodobě SEO. Mimo marketing mě zajímají investice a obecně lidská existence.